Stokrotki

stokrotkiSTOKROTKI

grupa dzieci 3 – letnich 

Nauczyciele prowadzący:

  • mgr Sylwia
  • mgr Violetta

Pomoc nauczyciela:

  • Pani Wiesia

Personel pomocniczy:

  • Pani Barbara

 

Stokrotki to grupa dzieci 3 – letnich licząca 24 przedszkolaków: 14 dziewczynek i 10 chłopców. Posiadamy piękną, przestronną salę, w której znajduje się mnóstwo różnorodnych zabawek rozwijających dziecięcą wyobraźnię.

Pierwszy okres pobytu w przedszkolu to czas adaptacji dziecka w nowym środowisku: poznanie kolegów i koleżanek oraz pań, wspólne spacery i wycieczki, uczenie się umiejętności zgodnego współdziałania w grupie rówieśniczej oraz samodzielnego wykonywania codziennych czynności. Przedszkole to jednak przede wszystkim wesoła zabawa, której towarzyszy radosne odkrywanie tajemnic otaczającego świata.

Grupa pracuje w oparciu o program nauczania: „Kocham przedszkole. Program wychowania przedszkolnego”; autorki programu: Mirosława Pleskot, Agnieszka Staszewska Mieszek; wydawnictwo: WSiP.

Drodzy Rodzice!

Serdecznie zapraszam na

ZEBRANIE Z RODZICAMI,

które odbędzie się

12 lutego 2019 r. o godz. 16.00.

W programie:

– podsumowanie I półrocza

– przedstawienie planów na II półrocze

 

LUTY 2019r.

5 lutego w przedszkolu odbył się długo przez nas oczekiwany BALIK KARNAWAŁOWY. Przebrani za różnorodne postacie ze świata bajek uczestniczyliśmy w licznych zabawach tanecznych i ciekawych konkursach.

To był bardzo radosny i pełen niezapomnianych wrażeń dzień!

 

LISTOPAD 2018r.

Zgodnie z andrzejkową tradycją dnia 30 listopada przetopiliśmy przyniesione świeczki na płynny wosk, a następnie obserwowaliśmy jak w kontakcie z zimną wodą przyjmuje on kształt ciekawych figurek. To było naprawdę interesujące doświadczenie!

W ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia wzięliśmy udział w warsztatach z Panem Pianką, podczas których wykonaliśmy z kolorowych pianek Kubusia Puchatka w Stumilowym Lesie.

14 listopada odbyło się z spotkanie z panią higienistką stomatologiczną, podczas którego dowiedzieliśmy się jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Zrozumieliśmy, że jedzone w nadmiarze słodycze mają negatywny wpływ na zdrowie naszych mlecznych ząbków i przyczyniają się do tworzenia na nich „robaczków”. Natomiast systematyczne szczotkowanie zębów i regularne wizyty u czarodzieja – dentysty to podstawa zdrowego uzębienia małego człowieka.

Obchody 100 lecia Niepodległości Polski

W ramach konkursu „Pszczółka Flora”, obejrzeliśmy edukacyjne bajki o życiu i znaczeniu pszczół w świecie przyrody.

PAŹDZIERNIK 2018r.

Dnia 23 października odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka, podczas której dzieci z grupy Stokrotki zaprezentowały przybyłym rodzicom i gościom przygotowany program artystyczny. Maluchy bardzo odważnie i z uśmiechem na ustach mówiły wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły do znanych melodii dziecięcych. Po zakończeniu przedstawienia i burzy oklasków Pani Dyrektor pasowała na przedszkolaka każde dziecko, wręczając jednocześnie pamiątkowy dyplom.

W ramach konkursu „Pszczółka Flora”, do którego w tym roku szkolnym przystąpiło Przedszkole nr 6 „Polne Kwiatki”, dzieci z grupy Stokrotki systematycznie poszerzają swoją wiedzę na temat wyglądu i zwyczajów pszczół oraz ich ważnej roli w przyrodzie.

WRZESIEŃ 2018r.

18 września odbyło się spotkanie z panem Pianką. Podczas warsztatów wykonaliśmy z kolorowych pianek wesołego ludzika, który przypominał nam przedszkolaka takiego jak my. Byliśmy bardzo dumni ze swego dzieła!

Wrzesień powitał nas ciekawymi zajęciami o tematyce sportowej. Z wielką radością uczestniczyliśmy w zabawach z piłkami, podczas których mieliśmy okazję zdrowo spożytkować energię.

 

„Prośba DZIECKA do mamy i taty

Nie wchodź ze mną do sali

(pomyślę, że tak będzie zawsze).

Nie przedłużaj rozstania

(będę myślał, że masz dużo czasu).

Nie obiecuj, że zaraz wrócisz

(bo stracę do Ciebie zaufanie).

Zaufaj moim Paniom

(ja wtedy też im zaufam).

Uśmiechnij się, daj buziaka

(wspólnie sobie poradzimy).