Przedszkole nr 6 „Polne Kwiatki”
w Poznaniu
Os. Lecha 79,
61-296 Poznań
Tel.: 61 877 77 81
Tel. kom. 512 631 710
e-mail: p6@poznan.interklasa.pl

Góra grosza

Przeprowadzamy kolejną zbiórkę drobnych monet  w  naszym przedszkolu w ramach
XXI ogólnopolskiej akcji  „Góra grosza ”  organizowanej przez  towarzystwo „Nasz dom” z siedzibą w Warszawie.  Jest to największa społeczna akcja, w której uczestniczy nasze przedszkole od początku swego istnienia.
         „Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących”.
         W dniach 26.10-31.05.2021 odbędzie się zbiórka monet głównie o nominałach od 1 do 50 groszy .W związku z tym wszystkich serdecznie zapraszamy do  uczestnictwa w akcji.

PROSIMY ABY MONETY BYŁY SEGREGOWANE NOMINAŁAMI W WORECZKI JEDNOSTKOWE I ZLICZONA ICH WARTOŚĆ ZOSTALA WPISANA

Skip to content