Przedszkole nr 6 „Polne Kwiatki”
w Poznaniu
Os. Lecha 79,
61-296 Poznań
Tel.: 61 877 77 81
Tel. kom. 512 631 710
e-mail: p6@poznan.interklasa.pl

Kącik logopedyczny

Ćwiczenia logopedyczne na czwartek 15.04.2021

Zapraszam Rodziców do ćwiczenia z dziećmi! Przypominam, że przed ćwiczeniami myjemy starannie ręce i buzię. Każde ćwiczenie powtarzamy 3 – 5 razy przed lustrem, nie ćwiczmy bezpośrednio po jedzeniu.

Dzień dobry Dzieci! Na zajęciach logopedycznych w przedszkolu i trenując w domu poznaliście  Oleńkę i Jasia. Zapraszam do ćwiczeń z sympatycznym rodzeństwem.

– Ola i Jaś wybiegają do ogródka i wracają do domu (wysuwamy język do przodu następnie cofamy go w głąb jamy ustnej przy otwartych ustach);

– Po obu stronach drzwi (przenosimy język między kącikami ust przy otwartych ustach), dzieci widzą pięknie wymyte okna ( oblizujemy ząbki górne i dolne od zewnątrz i od wewnątrz, usta otwarte);

– W ogródku Ola i Jaś zjeżdżają na zjeżdżalni ( przesuwamy czubkiem języka po podniebieniu od dziąsła za górnymi zębami w stronę gardła przy otwartych ustach);

– Potem bawią się piłką (kląskamy językiem lub mlaskamy językiem – język za zębami);

– Przez chwilę przypatrują się, jak tatuś przekopuje grządki ( czubek języka dotyka na zmianę dziąsła za górnymi zębami i  dziąsła za dolnymi zębami na środku przy otwartych ustach).

– Zapominają zabrać piłki do domu i za jakiś czas szukają jej we wszystkich kątkach pokoju (wypychamy czubkiem języka każdy policzek od wewnątrz).

Ciekawe, jak zakończyły się poszukiwania…?

 Proszę powtarzać te ćwiczenia na zmianę z ćwiczeniami, które dzieci otrzymały dotychczas.

Jeśli dzieci utrwalają  wymowę wywołanych już  głosek np. sz, ż, cz, r, s, z lub l , bardzo proszę, abyście Państwo wykorzystywali otrzymywane do tej pory materiały z ćwiczeniami  zwracając uwagę na poprawne wykonanie głosek. Dzieci, które otrzymały ćwiczenia pionizujące język i ćwiczenia z głoską dziąsłową d również trenują systematycznie doskonaląc realizację tej głoski.

Życzę owocnych ćwiczeń i dobrego zdrowia!

Skip to content