Przedszkole nr 6 „Polne Kwiatki”
w Poznaniu
Os. Lecha 79,
61-296 Poznań
Tel.: 61 877 77 81
e-mail: p6@poznan.interklasa.pl

O przedszkolu

„Polne Kwiatki” – Nasze Przedszkole

„Przedszkole to miejsce szczególne. To właśnie do tego miejsca mały człowiek wyrusza spod troskliwych objęć rodzica, w wielką podróż zwaną edukacją. Wszyscy mądrzy tego świata właśnie w wychowaniu przedszkolnym upatrują źródła rozwoju, sukcesu i szczęścia.”

Wierzymy, że nasze przedszkole jest właśnie takim miejscemJ

 Przedszkole powstało w 1977r. Zlokalizowane jest w centrum osiedla, z dala od ruchliwych ulic. Mieści się w jednopiętrowym wolnostojącym budynku, położonym na działce o powierzchni ok 7.500 m2. Wokół przedszkola jest dużo własnej zielonej przestrzeni, dlatego nasze dzieci mają sporo miejsca do swobodnej i bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu.

                 Budynek posiada przestronne, dobrze wyposażone sale, nowoczesną bazę dydaktyczną.  Dzięki własnej kuchni przedszkole zapewnia bogate w warzywa i owoce, zdrowe, zróżnicowane posiłki przygotowywane w piecu konwekcyjnym zużywającym do 95 % mniej tłuszczu, niż metodą tradycyjną.  

W Przedszkolu  funkcjonuje 6 grup dziecięcych: „Stokrotki”, „Kaczeńce”, „Maki”, „Bratki”, „Bławatki”, „Rumianki”. Czas pracy przedszkola jest dostosowany  do potrzeb rodziców dzieci  ( od 6.00 do 17.00 ).

Przedszkole zatrudnia kadrę pedagogiczną mającą wysokie kwalifikacje pedagogiczne (nauczycieli wychowania przedszkolnego, języka angielskiego, religii), a także kwalifikacje specjalistyczne (logopedę, pedagoga, surdopedagoga). Wszyscy nauczyciele doskonalą swoje umiejętności zawodowe poprzez udział w kursach, szkoleniach, warsztatach, samokształceniu.

Zdobyta wiedza jest wykorzystywana w codziennej pracy z przedszkolakami. Wychowawcy uczą dzieci samodzielności, współdziałania w grupie. Starają się stwarzać dziecku okazję do poznawania świata i zdobywania wiedzy, rozwijają wyobraźnię i kreatywność. Uczą też dziecko czerpać radość z relacji z rówieśnikami i dorosłymi.

              Praca kadry pedagogicznej oparta jest na staraniach o ścisłą współpracę z rodzicami, ich czynnym udziale, bo przecież tak wiele można wspólnie uczynić. Staramy się mieć również dobre relacje z samorządem lokalnym i innymi instytucjami, wspierającymi przedszkole w jego działalności statutowej.

       Dzieci uczęszczające do naszego przedszkola dzięki stworzeniu przyjaznej atmosfery znajdą radość i szczęście podczas codziennych zabaw. Nawiążą koleżeńskie relacje, czasami już na całe życie, a także zdobędą umiejętności, które pozwolą na kroczenie pewnym krokiem w dalszą podróż  zwanej edukacją.

       Nad realizacją naszych działań pracuje grono pedagogiczne oraz pracownicy administracyjno – obsługowi. Wszyscy oddani całym sercem 🙂

Skip to content