Przedszkole nr 6 „Polne Kwiatki”
w Poznaniu
Os. Lecha 79,
61-296 Poznań
Tel.: 61 877 77 81
e-mail: p6@poznan.interklasa.pl

Wydarzenia

Balik Karnawałowy

Spotkanie z seniorami

Dzień Pyry

Dzień Przedszkolaka na sportowo

Dzień Kropki

Pożegnanie starszaków

„Być starszym to marzenie dzieci,

A przecież czas tak szybko leci,

Mija godzina za godziną,

Nim się spostrzegłeś rok upłynął”

Jan Brzechwa

13 czerwca 2023r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość pożegnania starszaków. Część dzieci z naszego przedszkola pożegnała swoje panie, ulubione zabawki i kolegów z grupy, aby we wrześniu wejść w nowy etap życia i rozpocząć naukę w pierwszej klasie ????????????

Festyn rodzinny

W naszym przedszkolu odbył się Festyn Rodzinny. Był to cudowny czas dla nas wszystkich. Dzieci miały możliwość zabawy na dmuchańcach, a nasze panie robiły brokatowe tatuaże i rozdawały balony. Do dyspozycji była wata cukrowa i popcorn. Rodzice oglądali przepiękne występy przedszkolaków. Był czas na swobodne rozmowy i zabawy, którym nie było końca. Dziękujemy za ten czas. Wszyscy poczuliśmy się jak jedna wielka przedszkolna rodzina!????????????‍????‍????‍????❤️

Dziękujemy także Mój Sportowy Azyl , MKS Przemysław oraz Rodzicom ????

Święta majowe

28 kwietnia nasze przedszkole uczciło pamiętną wszystkim Polakom datę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzieci podczas zabaw i zajęć dowiedziały się czym jest konstytucja, jakie święta związane są z „majówką”, utrwalały znajomość polskich symboli narodowych oraz działały twórczo i plastycznie rozwijając swoje zdolności manualne.Uchwalenie Konstytucji 3 Maja to jedno z ważniejszych świąt dla każdego Polaka. Nasi mali patrioci wiedzą już o tym doskonale ????????

Dzień Ziemi

Dnia 21 kwietnia 2023 obchodziliśmy Dzień Ziemi???????????? Ogólnopolska akcja #SprzątamyDlaPolski????

Spotkanie z Panem Miłoszem

Dnia 17 kwietnia 2023 dzieci wzięły udział w zabawach muzyczno-ruchowych przygotowanych przez Pana Miłosza. Pan Miłosz zajmuje się edukacją muzyczną przedszkolaków w różnorakich formach. Radość ze spotkania z Panem Miłoszem na żywo oraz wesoła zabawa na długo pozostanie w naszej pamięci????????????????

Śniadanie Wielkanocne

Dnia 04.04.2023 odbyło się w przedszkolu uroczyste śniadanie wielkanocne. Na naszym stole znalazły się min. jajka, kiełbaska, żurek, sałatka,babka, baranek wielkanocny. Po śniadaniu odwiedziła nas pani Dyrektor, która wręczyła grupie wielkanocne upominki i złożyła życzenia. Następnie dzieci z całego przedszkola wyruszyły w poszukiwaniu podarków od zajączka????????????

Konkurs plastyczny „Pisanka Wielkanocna”

Konkurs pt. ” Pisanka Wielkanocna” spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony dzieci. Celem było kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi oraz umożliwienie dzieciom prezentacji własnych dokonań twórczych.

Oto nasi zwycięzcy:

I miejsce – Krzysiu – gr. Rumianki

II miejsce – Bartek – gr. Bławatki

III miejsce – Olga gr. Bławatki

Każda praca była wyjątkowa i niepowtarzalna. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i serdecznie dziękujemy ????

Powitanie wiosny – Wiosenny festiwal piosenki dziecięcej

W dniu wczorajszym odbył się Wiosenny Festiwal Piosenki Dziecięcej, powitaliśmy wiosnę śpiewająco, mamy nadzieję, że zostanie z nami już na dobre ????⚘️????????

I miejsce – Ola z grupy Rumianki

II miejsce – Iga z grupy Bratki

III miejsce – Mikołaj z grupy Bratki

Gratulujemy wszystkim uczestnikom !????????????

Konkurs recytatorski

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu odbyły się konkurs recytatorski „Język polski – trudny, twórczy, znany…”. Głównymi celami konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej, upowszechnianie kultury żywego słowa oraz rozwijanie uzdolnień. Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów ????

I miejsce – Martyna grupa „Bratki” oraz Laura grupa „Bławatki”

II miejsce – Martyna oraz Franek grupa „Bławatki”

III miejsce – Klemens grupa „Bratki” oraz Paweł grupa „Maki”

Wszystkim uczestnikom gratulujemy ???? Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy wspierali i przygotowali dzieci do konkursu ????

Spotkanie z Panią Leśnik

Dnia 23.02.2023 gościliśmy Panią Leśnik z Nadleśnictwa Babki. Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Lepiej poznały zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami oraz ptakami w okresie zimowym. Na koniec spotkania wręczyliśmy Pani Leśnik podziękowanie za poświęcony nam czas.

Balik karnawałowy

Spotkanie z seniorami

Dnia 27.01.2023 grupa Bławatków miała okazję gościć seniorów z pobliskiego Klubu Seniora „Bajka”. Dzieci wystąpiły przedstawiając piosenki i układy taneczne z okazji Dnia Babci i Dziadka. Jeden z gości zaprezentował swoją twórczość, recytując przed dziećmi wiersz swojego autorstwa. Przybyłym gościom dziękujemy i mamy nadzieję na dalszą współpracę.

Dzień Babci i Dziadka

Warsztaty tańca ludowego

Dnia 17.01.2023 nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele Zespół Tańca Ludowego „Poznań” AWF, którzy zaprezentowali dzieciom podstawowe kroki tańców narodowych oraz wygląd stroju krakowskiego. Dziękujemy bardzo za ciekawe zajęcia! ?

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny „Polskie tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia”?Wszystkim uczestnikom składamy ogromne gratulacje??

Powstanie Wielkopolskie

Wigilia

Dnia 16 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się wigilia oraz spotkanie z Gwiazdorem ? bardzo dziękujemy za wszystkie prezenty??

Mikołajki

Kochany Mikołaju, bardzo dziękujemy za wszystkie prezenty?❤

Andrzejki

W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Nie zabrakło tradycyjnego ustawiania „bucików” oraz lania wosku???

Dzień Pluszowego Misia

Konkurs „Jesień w ogrodzie”

Rozstrzygnięcie konkursu „Jesień w ogrodzie”. Wszystkie grupy otrzymały dyplomy oraz upominki. Gratulacje!

Ogródek Przedszkolny

Jesień w ogródku. Dnia 05.10.2022 dzieci z grupy Bratki zajęły się zrywaniem fasoli, którą Panie z kuchni wykorzystają do przygotowania pysznych i zdrowych posiłków.

Spotkanie ze Strażą Pożarną

Nasze przedszkole odwiedziła Straż Pożarna?‍??dzieci mogły zobaczyć jak wygląda mundur strażacki oraz zajrzeć do środka wozu strażackiego?? podczas dzisiejszego spotkania udało się spełnić marzenie niejednego dziecka?

Maratonik Polnych Kwiatków

Dnia 27.09.2022 odbył się Maratonik Polnych Kwiatków oraz Festyn. W Maratoniku brały udział dzieci ze wszystkich grup wraz ze swoimi rodzicami. Na mecie dzieci otrzymały medale, a w ogrodzie przedszkolnym czekało wiele atrakcji: malowanie twarzy, dmuchańce, bańki mydlane oraz malowanie farbami na folii stretch. Dziękujemy Mój Sportowy Azyl za przygotowanie atrakcji.

Przedstawienie teatralne

Dnia 28.09 odbyło się przedstawienie teatralne w plenerze pt. „Lech, Czech i Rus”. W przedstawieniu wzięły udział dzieci ze wszystkich grup.

Debata przedszkolaków

Dnia 26.09.2022 delegacja dzieci z grupy „Bratki” wraz z Paniami wzięła udział w debacie przedszkolaków z Wiceprezydentem Miasta – Panem Mariuszem Wiśniewskim. Debata była podsumowaniem projektu, w którym grupa Bratki brała udział – „Przedszkolaki w terenie-miejska edukacja outdoorowa”. Pozostałe dzieci z grupy oglądały transmisję z debaty online.

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka ??

Najlepszego Przedszkolaki!

I dziewczyny i chłopaki.

Zdrowia, szczęścia Wam życzymy,

Sto lat, sto lat – zanucimy.

Niech Wam zawsze słońce świeci,

Cudowności – Drogie dzieci ?

Dzień Kropki

Dziś w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kropki. Celem tego dnia jest rozbudzenie u dzieci kreatywności oraz pomysłowości. Nasze zajęcia, zabawy były dziś wypełnione kolorowymi kropkami. Zauważyliśmy, że kropki są naprawdę wszędzie.

Wydarzenia 2021/2022

Pożegnanie starszaków

„Już ostatnie dni w przedszkolu

Wspólnie, raźno mija czas.

Jutro dzwonek się odezwie

On do szkoły wzywa Was…”

Dziś odbyła się uroczystość pożegnania przedszkolaków w grupie”Bratki” i „Rumianki”. Nie obyło się bez wzruszeń i łez. Jeszcze nie tak dawno byliście nieporadnymi trzylatkami, a dziś możemy rzec, wspaniałe i mądre dzieci, które są gotowe rozpocząć nowy etap w swoim życiu.

Kochani! Będziemy za Wami tęsknić, życzymy wielu wspaniałych przyjaciół i samych sukcesów w szkole??

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W naszym przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Były tańce, bańki mydlane, malowanie twarzy, zabawy z chustą, kolorowe balony oraz pyszne jedzenie. Nasze przedszkole bierze udział w akcji „Sprintem do maratonu”, dziś dzieci ze wszystkich grup pobiegły w ramach akcji! To był wspaniały dzien, co można zobaczyć na zdjęciach poniżej

Wszystkim Dzieciom życzymy dużo zdrowia, beztroski i wieeeele radości!

Festyn Rodzinny

W tym roku nasze Przedszkole obchodzi 45 lecie istnienia i z tej okazji odbył się Festyn Rodzinny, który rozpoczął się od występów wszystkich przedszkolaków. Dzieci śpiewały, tańczyły oraz wręczały rodzicom przygotowane wcześniej prezenty. Śmiech i ogromne brawa towarzyszyły przez cały czas trwania przedstawienia. Podczas festynu atrakcji było co niemiara: malowanie twarzy, bańki mydlane, dmuchańce, wata cukrowa, oraz kawiarenka.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie tak świetnego wydarzenia. Dziękujemy dzieciom, rodzicom oraz pracownikom przedszkola.

Witaj majowa jutrzenko

Dzieci z naszego przedszkola już dziś uczciły zbliżające się święta. W każdej grupie temat był jeden: Polska. Przypomnieliśmy sobie, jak wygląda godło Polski, wysłuchaliśmy hymn narodowy oraz wszystkie dzieci wykonały flagę Polski, którą zabiorą do domu. Dzieci poznały także mapę Polski, wiedzą że mamy piękne morze oraz cudne góry. Polska jest piękna!

Dzień Ziemi

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas” Florian Plit

Dzisiaj w całym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Ziemi ??? Odbywały się ciekawe zajęcia edukacyjne, projekcje filmów o tematyce ekologicznej, zabawy badawcze, turniej wiedzy ekologicznej. Prowadzone działania pokazały przedszkolakom różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęcały do troski o naszą planetę Ziemię.

Śniadanie wielkanocne

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne. Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć jajka, kiełbasy, sałatki, babki wielkanocnej oraz baranka. Śniadanie zostało rozpoczęte wspólnym składaniem sobie życzeń świątecznych następnie zasiedliśmy do pięknego stołu zastawionego pokarmami wielkanocnymi. Po śniadaniu dzieci wyruszyły do ogrodu w poszukiwaniu prezentów od zajączka. Za piękne prezenty Drogi Zajączku – DZIĘKUJEMY!

Dzień Marchewki

Dzień Marchewki to promowanie zdrowego odżywiania! Tego dnia od samego śniadania po obiad towarzyszyły nam marchewki, w różnej postaci.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ze względu na to, że przypadał w sobotę, już w piątek przeprowadzono w naszym przedszkolu działania, mające wpływ na zwiększenie świadomości i wrażliwości społecznej na temat autyzmu.

Bo wszyscy jesteśmy ważni! ❤???

Powitanie Wiosny

W dniu dzisiejszym Polne Kwiatki z radością świętowały powitanie wiosny. W ogrodzie przedszkolnym pożegnaliśmy Marzannę, a przywitaliśmy Panią Wiosnę. Towarzyszyła nam piękna słoneczna pogoda, która mamy nadzieję, że zagości u nas na dobre.

Dzień Wody i Laboratorium

Dziś świętowaliśmy Dzień Wody. Dzieci poznały znaczenie wody w życiu człowieka. Wszystkie przedszkolaki wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać i jej nie marnować! Dodatkowo dzis odbyły się zajęcia „Laboratorium-doswiadczenia”. Dzieci miały okazję poeksperymentować oraz zaznajomić się z owadami leśnymi oraz ich tropami. Dzieci mogły zobaczyć także sztuczne węże, pasikoniki oraz owady.

Dzień Kobiet

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. Z twarzy dziewczynek uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani. Wszystkim Paniom składamy najlepsze życzenia!

Konkurs „Moja Eko Książeczka”

Wyniki konkursu „Moja Eko Książka”:

I miejsce – Urszula (Stokrotki), Szymon (Maki)

II miejsce – Szymon (Kaczeńce)

III miejsce – Paweł (Bławatki)

Wyróżnienie:

Rozalia (Bratki)

Marta (Bratki)

Wanda (Rumianki)

Wszystkim serdecznie gratulujemy 🙂????????????????????

Spotkanie z alpakami

Dnia 23.02.2022 w każdej grupie wiekowej odbyły się zajęcia edukacyjne z przyjaznymi alpakami. Te niewielkie zwierzęta podobne do lamy są doskonałymi zwierzęcymi terapeutami o dużej wrażliwości i empatii. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się skąd pochodzą, w jakim celu są hodowane i jak należy o nie dbać. Dzieci z radością karmiły alpaki marchewkami, przytulały je a także pozowały do zdjęć.

Dzień Popcornu

19.01 obchodzony jest Dzień Popcornu to kolejny radosnych powód do świętowania. W trakcie dzisiejszych zajęć dzieci odkryły jak z małego ziarenka powstaje tak popularna przekąska. Miały również okazję spróbować popcorn oraz zjeść pyszną zupę kukurydzianą z dodatkiem popcornu! Jak się okazało, można go używać nie tylko do jedzenia, ale też też zabawy i wykonania prac plastycznych.

Warsztaty „Grawitacja, wirowania, magnesy”

Dnia 04.01.2022 odbyły się warsztaty „Grawitacja, wirowania, magnesy”. W zajęciach brały udział dzieci ze wszystkich grup. Dzieci eksperymentalnie dowiedziały się jak rusza się Ziemia w kosmosie i czy można oszukać przyciąganie Ziemi. Nasze przedszkolaki samodzielnie sprawdziły działanie różnych magnesów oraz dowiedziały co to są ruchy wirowe i przekonały się, że koło to bardzo ważny wynalazek! Dzisiejsze spotkanie przyniosło nam wiedzę, ale również świetną zabawę 🙂

Spotkanie z Gwiazdorem oraz Wigilia

Dnia 20.12.2021 na przedszkolnych korytarzach zabrzmiał dzwonek, na dźwięk którego w salach momentalnie zapanowała cisza. Dzieci od razu wiedziały, że to… Gwiazdor. Dzieci z radością zaśpiewały dla długo wyczekiwanego gościa świąteczną piosenkę, odebrały podarunki i pozowały z Nim do pamiątkowych zdjęć Była ogromna radość 🙂

Spotkanie ze zwierzętami

W czwartek 09.12.2021 nasze przedszkole odwiedził Pan Jacek z Ministerstwa Motyli. Dzięki niemu, mogliśmy dotknąć takie zwierzęta jak: ślimak, patyczak, liściec, krocionóg, pająk oraz szarańcza zielona. Trzeba przyznać, że nasze przedszkolaki są bardzo odważne! Zdecydowana większość dzieci wzięła zwierzęta na swoje dłonie dzieci kochają zwierzęta, to było widać!

Spotkanie z górnikiem

W dniu dzisiejszym odbyło się niecodzienne wydarzenie.. nasze przedszkole odwiedził górnik. Taki prawdziwy! Nasz gość wprawił w wielkie zdumienie przedszkolaki, które po raz pierwszy na własne oczy mogły zobaczyć górnika. Pan Górnik omówił swój strój galowy, opowiedział o pracy górnika w kopalni soli oraz o tym jaki sprzęt potrzebny jest górnikowi do pracy. Zaproszony gość ciekawie i wyczerpująco odpowiedział na wszelkie pytania dzieci. Wszystkie przedszkolaki zostały obdarowane przez gościa bryłką soli. Była to bardzo ciekawa wizyta!

Dzień Pluszowego Misia

„Miś jest mały i puchaty,

Miś jest fajny i kudłaty.

Miś jest gruby jak ta kula,

Misia zawsze się przytula.” ????

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia ???? Nasze przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Bawiły się przy misiowych piosenkach, brały udział w zabawach ruchowych, konkursach oraz quizach. Nie zabrakło również misiowych prac plastycznych. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu i radości. Mamy nadzieję, że to wielkie Święto Misia zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas ????????

Konkurs „Jesienny Krasnal”

Z przyjemnością informujemy, że przedszkolny konkurs plastyczny pt. „Jesienny Krasnal” został rozstrzygnięty. Celem konkursu było: * uwrażliwianie na piękno otaczającej przyrody * rozwijanie inwencji twórczej i umiejętności plastycznych * wspieranie więzi rodzinnych łączących dzieci i ich rodziców, poprzez umożliwienie im wspólnego tworzenia. Wykonane prace były bardzo ciekawe i starannie wykonane. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za prace, chęci oraz czas jaki został poświęcony.

Jury postanowiło wyróżnić prace:

I miejsce Zoya i Stasiu z grupy Bławatki

II miejsce Kornelia i Paweł z grupy Bławatki oraz Szymon z grupy Kaczeńce

Jeszcze raz gratulujemy ????

Dzień Niepodległości

Pamiętajmy ????????????️

„Polska” – Ryszard Przymus

Polska – to taka kraina,

która się w sercu zaczyna.

Potem jest w myślach blisko,

w pięknej ziemi nad Wisłą.

Jej ścieżkami chodzimy,

budujemy, bronimy.

Polska – Ojczyzna…Kraina, która się w sercu zaczyna.

Dziś 11 listopada, dziś świętujemy odzyskanie niepodległości, dziś wspominamy i dziękujemy tym, którzy o Polskę walczyli. Wczoraj razem z małymi Polakami, przedszkolakami chcieliśmy pokazać, że pamiętamy, świętujemy i kochamy naszą ojczyznę. Dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji #szkoładohymnu????????????❤️ wspólnie wszyscy o godzinie 11:11 odśpiewaliśmy hymn Polski.

Konkurs „Moje Eko Przedszkole”

Dnia 27.10, dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody za udział w konkursie „Moje eko przedszkole”. Prace zostały pięknie i starannie przygotowane przez dzieci. Każda z prac była bardzo ciekawa i zaskakiwała pomysłowością, dlatego też jury miało spory problem z wyłonieniem zwycięzcy. Po długich naradach jednogłośnie jury stwierdziło, że I miejsce otrzymują pracę:

Kornelii z grupy „Bławatków”

Klemensa z grupy „Rumianków”

Szymona z grupy „Kaczeńców”

Marty z grupy „Bratków”

Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz życzymy sukcesów w kolejnych konkursach ????????

Ciekawy świat fizjoterapii

Dnia 18.10.2021 nasze przedszkole odwiedzili studenci z Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu. Tematem spotkania był „Ciekawy świat fizjoterapii”. Dzięki dzisiejszym zajęciom dzieci wiedzą jaka jest prawidłowa postawa przy stole oraz jak wygląda model szkieletu człowieka. Nasze dzielne przedszkolaki doskonaliły również umiejętność utrzymania równowagi na poduszce jeżyku z kolcami. Dziękujemy za to spotkanie!

Dzień owoców i warzyw

Dnia 15.10.2021 obchodziliśmy Dzień Owoców i Warzyw. Każda z grup miała na ten dzień przydzielony owoc bądź warzywo, byliśmy bardzo kolorowi, ponieważ dzieci tego dnia przychodziły do przedszkola ubrane w kolorze zgodnym z danym owocem czy też warzywem. Robiliśmy również pyszne owocowe szaszłyki! Stokrotki zamieniły się w pomidory, Kaczeńce w jabłka, Bławatki w dynie, Maki w banany, Rumianki w marchewki, a Bratki w winogrono 🙂

Warsztaty kulinarne

Dnia 27.09.2021 w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty kulinarne, w których brały udział dwie najstarsze grupy: Rumianki oraz Bratki. Dzieci podczas warsztatów same wycinały oraz lepiły pierogi. Wyszły przepyszne! 

Igrzyska Przedszkolaka

Dnia 24.09.2021 dzieci z grupy Rumianków i Bratków uczestniczyły w Poznańskich Igrzyskach Przedszkolaka. Dzieci zmagały się w różnych zabawach ruchowych między innymi wyścigach rzędów, kulanie piłki, skoki przez płotki. Miały okazję również spotkać się z Koziołkiem. Byla to super zabawa oraz świetna przygoda dla wszystkich dzieci. Organizatorem tak świetnego dnia dla dzieci była Szkoła Podstawowa nr 51 w Poznaniu, której bardzo dziękujemy za ten dzień, za tańce, za konkurencję i przede wszystkim za super zabawę! 

Festyn

Tak się bawiliśmy żegnając lato. Dziękujemy serdecznie Panu Jakubowi Grzywaczowi i całej ekipie, za przepiękne baloniki, malowane buziek i dmuchańce-skakańce, które były atrakcjami z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, „Mój sportowy azyl”. Była świetna zabawa i dużo radości, które pozostaną z nami do następnego lata 🙂

Dzień Kropki

Dzień Dziecka

1 czerwca obchodziliśmy DZIEŃ DZIECKA 🙂 w tym dniu nie brakowało atrakcji.. kino, popcorn, lody, malowanie twarzy i jeszcze trening z trenerami z Akademii Reissa. To był fantastyczny dzień ! 🙂

Rozstrzygnięcie konkursu „Oto moja rodzinka w komplecie uzbierana przez stulecie”

I MIEJSCE

Antek W.

Piotr i Marysia K.

II MIEJSCE

Ela P.

Magda K.

III MIEJSCE

Adam B.

Każde kilkulatki mają swoje kwiatki

W ostatnim tygodniu kwietnia w naszym ogrodzie zrobiło się kolorowo 🙂 To wszystko dzięki temu, że rodzice wraz z dziećmi dostarczyli do przedszkola kwiatki, które dzieci wraz z wychowawcami zasadzili w ogrodzie 🙂

Konkurs „Londyn oczami dziecka”

W naszym przedszkolu odbył się konkurs „Londyn oczami dziecka”. Miło nam poinformować, że I, II i III miejsce oraz wyróżnienia zdobyli:

Miejsce I : Zuza z Bławatków

Miejsce II:Antek W. z Bratków i Zuzanna z Rumianków

Miejce III: Klemens z Bławatków

Wyróżnienia: Ela, Antek, Mikolaj z Rumianków oraz Marta i Rozalia z Maków GRATULACJE????

Konkurs „Najciekawsza maska teatralna”

Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce w konkursie „Najciekawsza maska teatralna” zdobył Klemens z grupy Bławatki 🙂 Gratulujemy!

Konkurs „Jajko Wielkanocne”

????Miło nam ogłosić zwycięzców Konkursu Plastycznego „JAJKO WIELKANOCNE”. ????????Cieszymy się tak licznym zainteresowaniem konkursu. Dziękujemy wszystkim dzieciom wraz z rodzicami, którzy podjęli wyzwanie i wykonali pracę. Zaskoczyli nas Państwo swoją pomysłowością oraz kreatywnością.Każdemu uczestnikowi należą się gratulacje za włożony trud i pomysłowość. Na zwycięzców czekają nagrody, można je odebrać w przedszkolu od dzisiaj????????????????????

Lista zwycięzców:

I miejsce Marysia

I miejsce Piotr

I miejsce Wiktor

II miejsce Zosia

II miejsce Natalka

III miejsce Tymek

III miejsce Ela

Dzień kolorowej skarpetki

Konkurs „Fraszka-Igraszka o Poznaniu

I miejsce – Adam i Tymek z grupy Bratki

II miejsce – Adam z grupy Stokrotki i Marta z grupy Maki

III miejsce – Marianna z grupy Bławatki i Wojtek z grupy Bratki

Poniżej przedstawiamy fraszki 🙂

Zbiórka dla schroniska

W naszym przedszkolu zorganizowana została zbiórka karmy dla Schroniska w Gaju. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce.

Cieszymy się, że tak wielu przedszkolaków i rodziców odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w naszej akcji. Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny dzieciom naszego przedszkola. Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim przedszkolakom i rodzicom za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Akcja zakończyła się, zebrane rzeczy zostały dostarczone do schroniska. Dzielenie się tym co mamy, to dobry nawyk. Dziękujemy! 🙂

Balik karnawałowy

11 lutego 2021 w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Ależ to był udany dzień! W każdej grupie królował inny temat – Rock and Roll, kosmos, zima, baśniowy świat. Przebrania dzieci zrobiły na nas naprawdę duże wrażenie! Tańcom i zabawom nie było końca, a uśmiechy na twarzach dzieci były widoczne przez cały dzień 🙂

Skip to content